Yağlı Saçlar İçin Bakım Yöntemleri ve Kür ÖnerileriYağlı saçlar genelde hormonal düzensizliklerden kaynaklanır. Bu tür problemlerinin nedenlerini uzman bir doktora danışmakta fayda var. Saç yağlanması ile ilgili  bazı bakım yöntemleri için tavsiyelerimiz olacak.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Yöntemleri ve Kür Önerileri
Yağlı saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Sıcak su saç diplerini tahrip edebilir. Buda saçlarda yağlanmaya neden olacaktır. Yağlı saçlar sıcaktan uzak tutulmamalıdır.

Yağlı Saçlar İçin Bakım Yöntemleri ve Kür Önerileri
-Yağlı saçlara aşırı sprey kullanılmamalı çünkü sprey saçın yağlanmasına neden olacaktır.
-Saçlarınızı yıkadığınız şampuanınızın saçlarınıza uygun şampuanlar seçiniz. Yağlı saçlarınızı sık olarak yıkayabilirisiniz.
-Saçlarınızı tararken kullandığınız tarak ve fırçalar kaliteli olmasına özen gösterin.
-saçlarınız yağlı ise kısa saç modellerini tercih etmelisiniz. Kısa saçların bakımı daha kolay olacaktır.
-Saç derinize ısı verrek tahrip edecek fön, elektrikli bigudu ve elektrikli aletlerden uzak durmalısınız.
-Saçlarınızı sık sık taramamalısınız çünkü saçları aşırı taramak deri üzerindeki kandolaşımını arttıracağından saçlarda yağlanmaya neden olacaktır.
-Yağlı saçlar bir yöntem ay bir kere uygulancak. Yağlı saçı bira ile kafa derinize masaj yapıp saçları 15-20 dakika kadar dinlendirip yıkayın.
Yağlı Saçlar İçin Kür
Yağlı saçlara ve kepekli saçlar için bu kürü uygulayabilirsiniz. 4-5 kaşık deniz tuzunu suda eritin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra elde ettiğiniz bu karaşımla saçlarınızı durulayır dinlendirin.
Kırık Saçlar için Kür
Saçlarınız dulavrat otu yağını tamamen sürüp 1 saat dinlendirip yıkayın.

Leave a Reply